Dějištěm karlovarských vánočních trhů bude i letos Mlýnská kolonáda
Vánoční trhy Karlovy Vary 2023
vánoční, trhy, karlovy, vary, vánoce, 2023
19782
post-template-default,single,single-post,postid-19782,single-format-standard,bridge-core-2.3.5,translatepress-cs_CZ,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-22.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-546,elementor-page elementor-page-19782

Dějištěm karlovarských vánočních trhů bude i letos Mlýnská kolonáda

Vánoční trhy na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech začnou 2. prosince a potrvají do 26. prosince. Vedle stánkového prodeje bude na kolonádu soustředěn i doprovodný program s vystoupením regionálních umělců i předních českých interpretů. Hvězdou první adventní neděle bude zpěvačka Jitka Zelenková. Vánoční strom města i letos zazáří na prostranství před hotelem Thermal. Ceremoniál slavnostního rozsvícení se uskuteční o první adventní neděli, tedy 3. prosince od 18 hodin. Vánoční flotilu vypraví nejen do ulic města Dopravní podnik Kalovy Vary.

„Za předchozí čtyři roky, kdy městské vánoční trhy pořádáme na Mlýnské kolonádě, jsme si ověřili, že tato unikání lokalita funguje. Je atraktivní pro návštěvníky města, ale také velkým lákadlem pro místní obyvatele. A za to jsem velmi ráda, protože naším cílem bylo vylákat místní na procházku po svém městě. I letos celou promenádu od Thermalu k Divadelnímu náměstí nazdobíme spoustou světelných prvků a ozdob. Věřím, že i letos budou mít Karlovy Vary krásnou vánoční atmosféru,“ uvádí primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

Vánoční tržiště na prostranství před Mlýnskou kolonádou bude vyzdobeno stromky z lázeňských lesů a návštěvníci zde najdou i dřevěný betlém a zvoničku z dílny Lázeňských lesů a parků Karlovy Vary. V sortimentu trhů se objeví vánoční dekorace, rukodělné výrobky, dřevěné hračky, ale nabídce patnácti stánků bude vévodit občerstvení, tedy svařené víno, punč, medovina, trdelník, staročeské lokše, langoše, klobásy. „Lidé jdou na vánoční trhy zejména za atmosférou a vůní svařeného vína. Rádi sem přicházejí na jídlo, proto tento sortiment převažuje. Svařené víno nebo jiný nápoj si budou moci návštěvníci vychutnat z porcelánových hrnků s vánočním motivem. Hrnky nabídneme k prodeji a výtěžek poskytneme na charitativní účely,“ dodává Andrea Pfeffer Ferklová.

VÁNOČNÍ STROM:

Vánoční strom, který letos získalo město darem od rodiny z Chranišova na Sokolovsku, bude nainstalován před hotelem Thermal. Zhruba patnáctimetrový a sedmdesát let starý stříbrný smrk dostane výzdobu z tisíců světel a ozdob. Slavnostně rozsvícen bude v neděli 3. prosince v 18 hodin.

PROVOZNÍ DOBA STÁNKŮ:

Stánky na vánočních trzích budou otevřené od pondělí do pátku od 12 do 20 hodin, o víkendech a 25. a 26. prosince od 10 do 20 hodin. Na Štědrý den se otevřou od 10 do 13 hodin.

PROGRAM:

V rámci doprovodného programu se na velkém podiu před Mlýnskou kolonádou se opět vystřídají hvězdy českého hudebního nebe s místními interprety a dětmi z karlovarských mateřských a základních škol. Lákadlem budou vstoupení Jitky Zelenkové, Petra Kotvalda, Ondřeje Rumla nebo letošního držitele divadelní ceny Thálie Tomáše Savky. V programu nechybí ani tradiční Rybova Česká mše vánoční v provedení Karlovarského pěveckého sboru, svá vystoupení připravují hudebníci Karlovarského symfonického orchestru, v programu je i Mikulášská show, na níž nebudou chybět slavní Krampusové. Nejen děti pobaví řada divadelních a pohádkových představení.

TVOŘIVÉ DÍLNY:

Dětem bude o adventních víkendech patřit nedaleká Zámecká věž. Najdou zde oblíbené tvořivé dílny. Otevřené budou od 14 do 18 hodin a jejich program bude tematicky rozdělený. Motivem prvního adventního víkendu budou andělé, druhý víkend bude ve znamení vánočních přání a skřítků a tématem třetího víkendu v tvořivých dílnách budou stromečky.

VÁNOČNÍ FLOTILA DPKV:

Svou vánoční flotilu vypraví také Dopravní podnik Karlovy Vary. Do ulic města vyjede vánoční autovláček, na linkách MHD bude jezdit nazdobený a nasvícený autobus, do vánočního hávu se „oblékne“ i lanovka na Dianu. A ani letos nebude chybět Mikulášský speciál s Mikulášem, čertem a andělem na palubě.