Vánoční trhy v Karlových Varech si našly své tradiční místo a v jejich nové historii, která se traduje od loňského roku se již pevně zakotvily na prostranství před hotelem Thermal.

Změna, která je pro tento rok významná, je v termínu konání trhů. Trhy budou zahájeny první adventní nedělí, která se v tomto roce datuje na 27. listopadu a trvat budou až do prvního dne příštího roku, tedy roku Nového. V rámci první adventní neděle nebude chybět tradiční rozsvěcení vánočního stromu i první svíce na adventním věnci s nezbytným požehnáním. V rámci úvodních oficialit pak bude oznámena první vánoční soutěž pro naše nejmenší, která potrvá do následující soboty a jejíž výsledky budou vyhlášeny a vítězové odměněni další adventní neděli. Hlasování bude opět probíhat v rámci webových stránek trhů a facebookového profilu.

Programovou část vánočních trhů v Karlových Varech odstartuje pěvecká třída Štěpánky Steinové, která se objeví i v dalším programu vánočních trhů. Program prvního dne bude pokračovat vystoupení zpěvačky a herečky Barbory Mottlové s jejím akustickým triem. Vyvrcholení a hlavního bodu programu první adventní neděle se ujme frontman skupiny Olympic, Petr Janda.

Programově se pak trhy opět „otevřou“ v pátek, 2. listopadu, kdy bude zahájeno pásmo vystoupení základních, mateřských i základních uměleckých škol, které bude pokračovat ve všechny následující pracovní dny až do 23. prosince. I v letošním roce dostanou naše ratolesti pozvání pro své rodiče i ostatní příslušníky a za jejich vystoupení je stejně tak, jako v loňském roce, nemine malý dáreček a pamětní list.

Mezi dalšími hvězdami české hudební scény, které se v rámci vánočních trhů v Karlových Varech v letošním roce přestaví, jmenujme Kamila Střihavku, Petra Koláře, Josefa Laufera, mladší generaci pak bude reprezentovat Slovenský rtuťovitý zpěvák Miro Šmajda a za něžné pohlaví se kromě Báry Mottlové představí i Marta Jandová, Zlata Emily Kinská nebo Olga Lounová. Své výsostné postavení v programu vánočních trhů potvrzuje v letošním roce kapela Pískomil se vrací, která opět roztančí naše nejmenší s písničkami jako Doba čokoládová nebo Emilka v říši divů. Moderace se pro tento rok exkluzivně ujme karlovarský matador Petr Čimpera, který své moderátorské slovo jistě opět doplní nějakým hitem od mistra Karla Gotta.

V rámci trhů nebudou opět chybět dětské atrakce v podobě kolotoče a prolézaček, k dispozici bude také dětská tvořivá dílna, která bude základem pro tvorbu soutěžních výtvorů v rámci vánočních soutěží trhů. V neposlední řadě by trhy měly být plné zajímavého vánočního sortimentu, vánočně laděných nápojů a dobrot.

Za pořadatelský tým se na všechny návštěvníky těší Lukáš Červený, jednatel pořadatele vánočních trhů v Karlových Varech, společnosti KV City Centrum s.r.o.

Fotografie z vánočních trhů